До кінця року єМалятко працюватиме усюди - Мінцифри

Зараз послуга єМалятко доступна онлайн у 139 населених пунктах у 15 областях
До кінця року єМалятко працюватиме усюди - Мінцифри
Малятко (фото: Pexels)
20 Жовтня 2020, 13:38
читать на русском

Міністерство цифрової трансформації обіцяє до кінця року зробити доступним по всій Україні онлайн-сервіс єМалятко.

Про це розповів віцепрем'єр-міністр Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, комплексна послуга єМалятко буде доступною онлайн на порталі "Дія" по всій Україні вже до кінця 2020 року. Сервіс дозволить батьками отримати всі необхідні послуги для новонародженої дитини онлайн за 20 хвилин замість візитів до 11 державних установ та збору 37 документів.

Ми не відцифровуємо "совок". Здається, протягом 30 років держава робила все, щоб ускладнити життя людей. Наразі ми його спрощуємо. Ми докорінно змінюємо підхід до надання послуг. Цей процес називається реінжиніринг. Саме завдяки йому Мінцифри вдалося об’єднати у єМалятко 9 послуг та надавати їх онлайн за однією заявою, — каже Федоров.

Читайте також

Зараз послуга єМалятко доступна онлайн у 139 населених пунктах у 15 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, а також у місті Київ. Для того, щоб послуга єМалятко була доступною онлайн для всіх українців, Мінцифри працює над впровадженням електронного медичного висновку про народження в усіх пологових будинках.

Щоб скористатися комплексною послугою єМалятко онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який також можна отримати віддалено, наприклад, у державному ПриватБанку. Уся інформація, якою володіє держава про громадянина, автоматично підтягнеться в електронному кабінеті громадянина. Користувачу потрібно просто дозаповнити вільні поля заяви — зробити це може як мати дитини, так і батько, - повідомляє Урядовий портал.

Завдяки єМалятко на порталі Дія батьки можуть отримати до 9 державних сервісів.

2 з них є базовими — держреєстрація народження, за результатами якої видається свідоцтво про народження дитини, та визначення походження дитини.

Ще 7 послуг залишаються опціональними: присвоєння податкового номера, внесення до Демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР), визначення належності дитини до громадянства України, реєстрація місця проживання, внесення відомостей до Реєстру пацієнтів, призначення допомоги при народженні та призначення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї.

Читайте також

Зазначається, що до кінця 2020 в онлайні також з’явиться послуга з оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

Нагадаємо, що перший електронний медичний висновок про народження дітей був виданий в суботу, 3 жовтня, в Києві.

1