Падіння Іл-76: під Бєлгородом: у ГУР МО озвучили нові версії події

На борту Іл-76 могли бути і ракети для ЗРК С-300, і люди
Важливо
Падіння Іл-76: під Бєлгородом: у ГУР МО озвучили нові версії події
25 Січня 2024, 18:48
читать на русском

Українська розвідка не виключає, що на борту військово-транспортного літака Іл-76, який впав під Бєлгородом, могли бути і ракети, і люди. Не виключено, що українських полонених могли використати як живий щит для транспортування боєкомплекту.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода".

Він зазначив, що раніше під час обмінів також використовувався авіатранспорт для транспортування українських полонених, зокрема, під час останнього великого обміну. За словами Юсова, тоді Росія повідомила про використання літака і запросила режим тиші.

Цього разу РФ, як зазначив розвідник, не робила ані письмових, ані усних запитів щодо авіації. Він наголосив, що на борту Іл-76 могли бути і ракети для ЗРК С-300, і люди.

"На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і одночасно ракети і люди. Мова йде про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів. Чи був сенс використовувати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки - це АН-26 і АН-72 в просторі поруч з ІЛом, який зазнав авіатрощі. Багато обставин, які потребують розслідування і максимального вивчення", - сказав Юсов.

Він наголосив, що держава, яка утримує полонених, повинна забезпечувати безпеку, зокрема і під час транспортування. Представник ГУР додав, що Україна умови виконала.

"Ми можемо припустити будь-які сценарії, включно зі свідомою провокацією, також із використанням українських військовополонених фактично як живого щита для транспортування БК і озброєння для ракетних комплексів, які нищать українські міста", - наголосив Юсов.

Представник ГУР також заявив, що українська розвідка з'ясувала після аварії Іл-76, що на борту літака повинні були летіти російські високопосадовці. В останній момент ФСБ заборонила їм сідати на борт.

"На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного представництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування. Але в останній момент ФСБ фактично наказало їм не сідати на цей борт і скористатись іншими видами транспорту. Ця інформація була вже з’ясована після того, як подія сталася", - сказав Юсов.

Він додав, що російським МНСівцям не дозволили працювати на місці аварії. За його словами, до місцевого моргу у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл.

Він не виключає, що Росія могла сама збити цей літак. Одна з версій - російські сили ППО могли сприйняти як ціль український розвідувальний БПЛА, але помилилися і збили свій літак. Розвідник додав, що Іл-76 - це військовий літак, отже в ньому не повинно було бути полонених.

При цьому він не коментував списки українських полонених, які нібито були на борту і які публікували росіяни. Юсов наголосив, що це не були повідомлення офіційних осіб чи органів, які повинні відповідати за поводження з військовополоненими.

Нагадаємо, вчора, 24 січня у Бєлгородській області впав російський військово-транспортний літак Іл-76. На борту літака перебувало понад 60 людей. Усі вони загинули.

У Міноборони РФ заявили, що на борту Іл-76 знаходилися 65 полонених військовослужбовців ЗСУ, які перевозилися у Бєлгородську область для обміну. Крім "полонених військових ЗСУ" на борту перебували шість членів екіпажу та три супроводжуючі.

При цьому в Міноборони України поки що не можуть підтвердити, що літак вразили українські Сили оборони, оскільки "ще з'ясовують інформацію".

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області.