Палій сухої трави мало не згорів живцем у Закарпатській області

Вогонь із рослинності перекинувся на одяг чоловіка
Палій сухої трави мало не згорів живцем у Закарпатській області
Підпал сухостою Фото: ДСНС

У Закарпатській області палій сухостою став жертвою власного недбальства.

Як повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій, 34-річний мешканець Хустщини, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вирішив підпалити суху траву, однак вогонь із рослинності перекинувся на одяг чоловіка.

Травмованого та обгорілого знайшов батько, який викликав швидку.

Наразі потерпілий перебуває в реанімаційному відділенні лікувального закладу, його стан оцінюють як тяжкий.

Читайте також

У нього діагностовано термічні опіки голови, тулуба, рук і ніг – усього 60% площі тіла, а також опіковий шок.

Рятувальники повідомляють, що минулої доби 26 разів виїжджали для ліквідації пожеж в екосистемах. При цьому полум’я знищило майже 25 гектарів рослинності.


Контекст. Щороку у весняний період значно зростає кількість пожеж, пов'язаних зі спалюванням населенням сухої трави та сміття. Одна з причин - людський фактор, кажуть рятувальники.

Громадяни наводять лад на садових і дачних ділянках, де спалюють сміття, суху траву, деколи створюючи пожежонебезпечні ситуації. Роками пали сухої рослинності стають причиною лісових пожеж.

В Україні діє закон про збереження довкілля № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, карається штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1