Пандемія COVID-19 у світі може завершитися цьогоріч - ВООЗ

11 березня пандемії коронавірусу виповнилося 3 роки
Пандемія COVID-19 у світі може завершитися цьогоріч - ВООЗ
Карантин в Україні під час коронавірусу, українці, люди в масках фото: УНІАН
14 Березня 2023, 14:29
читать на русском

Всесвітня організація охорони здоров'я до кінця 2023 року зможе оголосити про завершення пандемії COVID-19 у світі.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус, повідомляє пресслужба організації.

За його словами, вперше щотижнева кількість зареєстрованих смертей нижча, ніж у той момент, коли ВООЗ вперше використала слово "пандемія" щодо поширення SARS-CoV-2.

"Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 завершився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення, і як пандемія", - заявив Гебреїсус.

Він також підкреслив, що 11 березня виповнилося три роки з того часу, як ВООЗ оголосила спалах коронавірусу пандемією. Однак, на його думку, набагато важливіше було оголошення організацією поширення COVID-19 надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення.

Нагадаємо, 30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вирішила продовжити офіційно статус пандемії коронавірусу (COVID-19) як глобальної надзвичайної ситуації.

Поширення коронавірусної інфекції SARS-CoV-2, що викликає хворобу COVID-19, ймовірно, стало результатом випадкового витоку зразка вірусу з китайської наукової лабораторії в Ухані. Такого висновку дійшли експерти Міністерства енергетики США.

Читайте також