ПЦУ може послабити піст для вірян 31 грудня і 1 січня – Епіфаній

Послаблення посту можливе на той час, поки більшість українців святкує Різдво 7 січня
ПЦУ може послабити піст для вірян 31 грудня і 1 січня – Епіфаній
Новорічний стіл (Фото: УНІАН)
19 Грудня 2021, 18:23
читать на русском

На 31 грудня і на 1 січня Православна церква України може послабити піст або взагалі скасувати на два дні, поки українці святкують Різдво 7 січня, а не 25 грудня.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив настоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

До певної міри є порушення посту. І ми навіть обговорювали, в деяких помісних православних церквах є традиція, що на ці два дні, на 31 грудня і на 1 січня, церква може послабити піст або взагалі скасувати на два дні. Церква, як любляча мати, вона може діяти поблажливо. Як кожна мати, своїй дитині або дозволяє щось, навіть порушує певні правила, або, навпаки, діє інколи жорстко, згідно з акривією, тобто точно згідно з правилами, – сказав настоятель ПЦУ (досьє Епіфанія).

"І тому церква в майбутньому може розглянути, якщо це буде соборне загальне рішення, щоб на ці дні, поки ми не перейдемо до новоюліанського календаря, послабити піст, щоб не було порушення. Бо, є зустріч Нового року, хоча це й не головне, багато хто не святкує цей день, але це є справді проблемою", – додав він.

Нагадаємо, Епіфаній також спрогнозував, що українці впродовж наступних 10 років, у своїй більшості, можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня. 

Читайте також наш матеріал28 листопада починається Різдвяний піст: що їсти та як молитися.

Читайте також