Переселенці в Україні можуть отримати житло за місцем тимчасової реєстрації

Щоб стати на чергу для отримання такого житла, переселенці повинні мати відповідний перелік документів
Важливо
Переселенці в Україні можуть отримати житло за місцем тимчасової реєстрації
Будівництво житлового комплексу (фото: УНІАН)
13 Грудня 2022, 11:17
читать на русском

Внутрішньо переміщені особи можуть безплатно отримати житло у місцях своєї тимчасової реєстрації у тимчасове користування.

Про те, хто має право на таке житло, та що робити для його отримання, розповіли у Центрі з надання БДП.

Житлова площа, яку мають надати сім'ї переселенців у тимчасове користування, має становити не менше 6 квадратних метрів на одну людину.

Такі громадяни повинні обов'язково стояти на обліку як ВПО та мають стати на облік як особи, що потребують тимчасового житла. Житло для переселенців видається їм із житлових фондів, що є в населеному пункті, де вони тимчасово зареєстровані.

Якщо переселенець особисто не може подати заяву на включення до списку претендентів на тимчасове житло, то за нього це може зробити довірена особа, у якої має бути довіреність на її ім'я, завірена відповідно до вимог закону.

До заяви про взяття на облік для отримання житла потрібно додати документи:

  • копії документів, що підтверджують особу заявника та його українське громадянство;
  • копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім'ї (за наявності);
  • копії документів, що підтверджують родинні стосунки заявника та всіх членів його сім'ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна чи піклувальника тощо);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності у наданні ВПО безкоштовного житла для переселенців. Факт знищення чи пошкодження житла, що призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім'ї.

Після того, як заява з усіма потрібними документами була подана, заявнику надають список документів, які він подав, за підписом посадової особи, що прийняла документи.

Відповідь про включення або не включення заявника та його сім'ї до списку претендентів на житло має бути надана протягом одного робочого дня після того, як заява була подана.

Нагадаємо, представники управлінь соціального захисту перевірять внутрішньо переміщених осіб за місцем їхньої реєстрації. У випадку відсутності ідентифікації виплати ВПО будуть припинені з наступного місяця. Якщо в ході перевірки буде встановлено, що за місцем реєстрації ВПО відсутній, буде складено відповідний акт. У десятиденний термін переселенець має звернутися до органів соцзахисту за місцем реєстрації, щоб підтвердити ідентифікацію особисто. Якщо цього не станеться, така особа позбавляється з наступного місяця виплат як ВПО.

Читайте також