Після обшуків в офісах Медведчука троє людей отримали підозри

Учасники громадського руху сприяли окупації Криму
Важливо
Після обшуків в офісах Медведчука троє людей отримали підозри
Обшуки в офісах Медведчука Фото: СБУ

За сприяння окупації Кримського півострову трьом учасникам громадського руху "Український вибір" повідомлено про підозру.

Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури України.

Учасникам організації лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука інкриміновано державну зраду та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

За даними слідства, представники Всеукраїнського громадського руху "Український вибір - Право народу", який до 2016 року мав назву "Український вибір", сприяли окупації Кримського півострову.

Двоє підозрюваних, будучи керівниками ініціативних груп громадського руху, входили до складу незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя". Один з підозрюваних очолював територіальний підрозділ НЗФ, інший був керівником окремого підрозділу організації "Слов’янський щит". Вони виконували протиправні накази "ватажків" формування, а також брали активну участь в організації та проведенні незаконного "референдуму" на території півострову Крим, - зазначають у прокуратурі.

Читайте також

За даними слідчих, один із керівників відокремленого підрозділу громадського руху "Український вибір", що також діяв у м. Севастополь, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Російською Федерацією та проведення незаконного "референдуму". Під час публічних виступів на мітингах підозрюваний висловлював заклики до зміни меж території та державного кордону України, а також розширення території РФ шляхом тимчасово окупованих територій України. Це підтверджується висновком судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз.

Крім того, підозрювані були нагороджені представниками держави-окупанта медалями "За повернення Криму".

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється Головним управлінням СБУ в АР Крим.


Контекст. 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака (досьє Тараса Козака)  та проти низки телеканалів Віктора Медведчука.

19 лютого Рада Нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження персональних санкцій проти нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко (досьє Оксани Марченко), цивільної дружини нардепа Козака Наталії Лавренюк та ще п'ятьох фізичних і 19 юридичних осіб  через розслідування СБУ про фінансування тероризму. Відомо, що арештували усе майно Медведчука, Марченко та інших фігурантів рішення. При цьому вони зможуть продавати свої активи. Обмеження запровадили на три роки.

Також РНБО ухвалило рішення націоналізувати так званий нафтопродуктопровід Медведчука на Прикарпатті. Крім того, накладена санкція на частину каналу "1+1", якою володіє Оксана Марченко. Канал продовжить працювати.

Нардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук подав до Верховного Суду України позов про оскарження указу президента, згідно з яким на нього та його родину наклали персональні санкції за фінансування тероризму.

1