Польща припиняє допомогу українським біженцям: усі деталі

Це рішення може ще більше підірвати зв'язки з Україною, які загострилися через конфлікт щодо імпорту зерна
Головне
Польща припиняє допомогу українським біженцям: усі деталі
Українці у Польщі
20 Вересня 2023, 11:09
читать на русском

Польща, швидше за все, скоротить фінансову підтримку мільйонів українських біженців, яких вона приймає, заявив уряд країни.

Хоча уряд у Варшаві був одним із найзапекліших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від вторгнення Росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та слугуючи воротами для західних поставок, зв'язки між двома країнами погіршуються напередодні виборів у Польщі, пише Bloomberg.

Підтримка біженців, яка включає в себе скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейних допомог, не буде продовжена в наступному році, повідомив телеканалу Polsat офіційний представник уряду Петро Мюллер.

"Ці правила просто перестануть діяти наступного року", - заявив Мюллер у понеділок. "Я думаю, що правила не будуть суттєво розширені".

За словами заступниці міністра сім’ї та соціальної політики Анни Шмідт, Польща витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на допомогу українським сім’ям, які прибули до Польщі, щоб уникнути війни.

Це, ймовірно, посилить напруженість після того, як правляча польська партія "Право і справедливість" продовжила заборону на імпорт зерна з України, ігноруючи рішення Європейського Союзу про припинення ембарго, оскільки вона прагне заручитися підтримкою польських фермерів перед голосуванням 15 жовтня.

Україна, яка була змушена експортувати зерно сухопутним транспортом через блокування росією поставок через Чорне море, у відповідь оскаржила заборону у Світовій організації торгівлі.

Нагадаємо, заступник міністра економіки, торговий представник Тарас Качка заявив, що у понеділок, 18 вересня, Київ подає до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію.