Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії з 1 квітня

Перерахунок торкнеться тих, кому пенсію призначили до 1 квітня 2019 року
Головне
Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії з 1 квітня
Пенсіонерка рахує копійки (фото: Шляхта не працює)
31 Березня, 15:01
читать на русском

Пенсійний фонд України з 1 квітня перерахує пенсії двом мільйонам пенсіонерів, які працюють.

Про це йдеться у ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку, - йдеться в законі.

Згідно з законом, перерахунок проведуть тим працюючим пенсіонерам, кому пенсію призначили або перерахували два роки тому, тобто до 1 квітня 2019 року. Зазначений термін не залежить від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться від зарплати (доходу), з якої розрахована пенсія. Сума перерахунку визначається індивідуально для кожного пенсіонера.

Читайте також

Розрахунки показують, що приблизний розмір надбавки в середньому становитиме близько 2% від розміру пенсії. Наприклад, пенсія розміром 5000 гривень зросте на 100 грн і становитиме загалом 5100 грн.

Для перерахунку пенсій громадянам не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду, перерахунок здійснюється автоматично.


Контекст. 1 березня в Україні розпочалася індексація пенсій. За підрахунками  Міністерства соціальної політики майже вісім мільйонів українців отримають надбавку, розмір якої може становити від кількох десятків до кількох тисяч гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 гривень.

Також з 1 березня підвищилася мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 гривень особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Детальніше про перерахунок пенсій читайте у нашому матеріалі: Індексація пенсій: скільки і кому додадуть від 1 березня.