Президент підписав закон про "пакунок малюка"

Закон закріплює виплату допомоги батькам новонародженого
Президент підписав закон про "пакунок малюка"
Речі для малюка Фото: Amina Filkins з Pexels

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо покращення умов надання породіллям державної допомоги "пакунок малюка".

Як повідомляє пресслужба глави держави, підписано закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" № 1359-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року.

Підтримка сімей під час вагітності та після народження дитини є одним з першочергових завдань держави. З цією метою породіллям надається одноразова натуральна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – "пакунок малюка". Але на сьогодні на законодавчому рівні не закріплений орган, відповідальний за призначення та виплату такої допомоги, - зазначено у повідомленні.

Закон, що його підписав президент, розв'язує це питання, закріплюючи повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого.

Читайте також

При цьому допомога "пакунок малюка" не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).

Також цим законом закріплюється вартість "пакунка малюка" на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.

Такі зміни до законодавства дадуть змогу проводити закупівлі товарів для комплектування "пакунка малюка" на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro з метою більш ефективного використання бюджетних коштів.

Таким чином, підписаний президентом закон створить більш сприятливі умови для підтримки жінок під час вагітності та після пологів і для державного захисту новонароджених, - вважають в ОП.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.


Контекст.

Нагадаємо, у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) підписав закон, який передбачає відновлення видачі "пакунків малюка" батькам після народження дитини. Документ відновлює надання батькам одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Така допомога видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини.

Видаватимуть "пакунки малюка" у закладах охорони здоров'я, зокрема у пологових будинках. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

Крім того, Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання "пакунка малюка", передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.