Росія може наступного року напасти на Молдову - очільник молдовської розвідки

На росії хочуть створити коридор з невизнаною Придністровською республікою
Головне
Росія може наступного року напасти на Молдову - очільник молдовської розвідки
Прапор Молдови Фото: Фейсбук-сторінка Санду
20 Грудня 2022, 09:14
читать на русском

Росія планує вторгнутися до Молдови 2023 року, а реалізація цього сценарію залежить від розвитку війни в Україні.

Про це заявив керівник Служби інформації та безпеки Молдови (головна розвідувальна спецслужба цієї країни) Александру Мустяце, інформує TVR Moldova.

"Питання не в тому, чи здійснить Російська Федерація новий наступ у напрямку молдовської території, а в тому, коли це станеться: чи то на початку року, у січні, лютому, чи то пізніше, у березні, квітні", – сказав глава молдовської спецслужби.

За його інформацією, Росія має намір "йти далі", щоб створити коридор з невизнаною Придністровською республікою, територія якої є суверенною частиною Молдови.

"Тоді ми можемо сказати, що так, вони мають намір дійти сюди. Що буде далі, їхні наміри щодо Кишинева, ми можемо обговорювати, але це реальний і дуже високий ризик", – додав Мустяце.

Голова молдовської спецслужби також додав, що найбільший в Європі склад боєприпасів, розташований у Кобасній (Придністров'я), охороняється росіянами на максимальній потужності. Однією з гіпотез є використання цих боєприпасів у можливому військовому протистоянні.

Зазначимо, що на цьому складі, за різними оцінками, можуть перебувати від 19 тисяч до 21,5 тис. тонн боєприпасів.

Нагадаємо, Україна та Молдова відновили сполучення в обхід Придністров'я. Уперше за 25 років запрацювала залізнична ділянка Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова).

Читайте також