Роздавали кашу та агітували за ОПЗЖ: у Вінниці поліція відкрила кримінальну справу за підкуп виборців

Кашу особисто роздавав кандидат на посаду Вінницького міського голови від ОПЗЖ В’ячеслав Узелков
Роздавали кашу та агітували за ОПЗЖ: у Вінниці поліція відкрила кримінальну справу за підкуп виборців
В’ячеслав Узелков насипає кашу. Фото: ОПОРА
16 Жовтня 2020, 17:42
читать на русском

14 жовтня на площі у м. Вінниці кандидати від однієї з політичних сил на місцевих виборах на площі влаштували українську польову кухню. Під час заходу громадянам роздавали приготовлені страви та агітували за політичну силу. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підкупу виборців у Вінниці осередком партії "Опозиційна платформа - За життя".

Про це повідомляє Національна поліція та "ОПОРА".

Вінницький обласний осередок політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" 14 жовтня влаштував у Вінниці на Європейській площі безкоштовне частування кашею з польової кухні та чаєм. Кашу особисто роздавав охочим кандидат на посаду Вінницького міського голови від цієї політсили В’ячеслав Узелков.

Слідчим відділом Вінницького відділу поліції, на підставі публікацій в ЗМІ та соцмережах про вказану подію, розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.160 КК України (підкуп виборців).

Вітаючи присутніх на початку заходу, чоловік у козацькому одязі, який виконував функцію кашовара, сказав:

Вас сьогодні пригощаємо безкоштовно. Гречана каша козацька. Є такі в нас друзі – фірма "ОПЗЖ", вас пригощають. Ще раз вам бажаю щастя, радості, всього самого-самого найкращого.

Частування кашею та чаєм супроводжувалось виступом духового оркестру, поруч стояв банер із зображенням кандидатки до Вінницької міської ради від осередку партії "ОПЗЖ" Олени Лепей та намет із символікою цієї партії, з якого розповсюджували агітаційну продукцію.

Також спостерігач ОПОРИ зафіксував, як кандидат на посаду Вінницького міського голови В’ячеслав Узелков (боксер та телеведучий) особисто роздавав кашу.

Зазначимо, що згідно ч.3 ст.160 Кримінального кодексу України за надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років.

Примітка. У цій статті під неправомірною вигодою слід розуміти продукти харчування, спиртні напої та тютюнові вироби, незалежно від їх вартості, а також грошові кошти, товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, роботи, пільги, переваги, подарункові сертифікати, цінні папери, кредити, лотерейні білети, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, які на безоплатних або на інших пільгових умовах пропонуються, обіцяються, надаються кандидатам, виборцям, учасникам референдуму або членам виборчої комісії, комісії з референдуму чи одержуються зазначеними особами.

Читайте також

Нагадаємо, що у Черкаській області кандидат у депутати Червонослобідської сільської ради від Радикальної партії Олега Ляшка Микола Дубина пригощав жителів горілкою.

11 жовтня на території відпочинкової бази "Байкал" у селі Червона Слобода Черкаського району за підтримки кандидата в депутати Черкаської облради від партії Черкащани Володимира Лашкула проводили День козака.

Для дітей працював безкоштовний батут, а дорослим, крім шоу, пропонували кашу та спиртні напої.

Запрошував до випивки і особисто наповнював чарки кандидат у депутати Червонослобідської сільської ради від Радикальної партії Олега Ляшка, директор місцевого фермерського господарства "Прут" Микола Дубина. В ході заходу не раз прозвучало, що він також є кандидатом.

1