Розміщення COVID-госпіталю у Києві планують у трьох об'єктах

Інфекційний госпіталь для хворих на COVID-19 можуть розмістити у Палаці спорту
Розміщення COVID-госпіталю у Києві планують у трьох об'єктах
Віталій Кличко (фото: УНІАН)

У комунальних медзакладах столиці підготували вже 3100 ліжок для хворих на коронавірус. І надали МОЗ варіанти для можливого розміщення мобільного шпиталю.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у прямому включенні з дому, де він перебуває на самоізоляції через захворювання на коронавірус.

Місто самотужки підготувало вже майже 3100 ліжок у комунальних медзакладах. Заповненість їх сьогодні – 66 відсотків. Ми використовуємо всі свої резерви, – наголосив Кличко.

Він нагадав, що міська влада неодноразово зверталась до уряду і міністерства охорони здоров’я, щоб киян, хворих на коронавірус, приймали у державних і відомчих медзакладах, де є 11 тисяч ліжок і кваліфікований персонал.

Відповіді, наголошу, ми досі так і не отримали. Я переконаний: спершу ми повинні використати ті можливості, що є на базі медичних закладів. А потім вже, якщо буде потреба, розгортати мобільні шпиталі, – підкреслив мер Києва.

Він також повідомив, що в департаменті охорони здоров’я КМДА – на вимогу міністерства охорони здоров’я – підготували розрахунки щодо можливої роботи мобільного шпиталю.

Варіантами для розгортання інфекційного госпіталю для хворих на COVID-19 місто запропонувало три об’єкти в столиці. Це: Палац спорту, Національний експоцентр України або Міжнародний виставковий центр. І ми чекаємо висновків профільних наукових установ та пропозицій їх фахівців щодо організації роботи запропонованих об’єктів. Якщо в якомусь із них доведеться розгортати мобільний шпиталь, – повідомив Кличко.

Нагадаємо, у МОЗ повідомили, що лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом заповнені більш ніж на 70% в Києві та ще шести областях. В цілому по країні лікарняні ліжка заповнені на 65,4%.