СБУ затримала комерсантів, які "продали" лісових ділянок на майже 200 млн грн

Одним з організаторів оборудки був місцевий держреєстратор
СБУ затримала комерсантів, які "продали" лісових ділянок на майже 200 млн грн
СБУ (фото: facebook.com/SBU.Office.in.Zakarpatska.Oblast)

У Львівській області Служба безпеки України заблокувала корупційну схему з незаконного відчуження земель державного лісового фонду. Комерсанти встигли "продати" лісових ділянок на майже 200 млн грн.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що місцеві комерсанти розробили механізм з протиправного заволодіння землями державного лісонасіннєвого центру. Він розташований на території Брюховицької селищної ради.

Ділки підробили пакет документів на майже 2 га державних земель, а також фальсифікували рішення сільради. Потім вони оформили через спільника держреєстратора шість ділянок на підставних осіб і кілька разів перепродали їх. За попередньою оцінкою, ринкова вартість землі становить майже 20 млн грн.

Під час обшуків у службових приміщеннях та за місцями проживання організаторів правоохоронці вилучили документацію, електронні носії інформації, чорнові записи та інші докази протиправної діяльності.

Фото: СБУ

Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 365-2 Кримінального кодексу України.

Двом учасникам та організатору схеми уже повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 209 (легалізація, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) та за ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) КК України. Одному з них обрали запобіжний захід - нічний домашній арешт.

Фото: СБУ

Нагадаємо, Київська міська прокуратура викрила керівників лісопаркового господарства "Конча-Заспа" та парку "Голосіївський" на хабарі.

Читайте також