Що потрібно робити при зміні місця проживання ВПО для того, щоб не втратити щомісячну державну допомогу

Першочергово потрібно стати на облік в органах соцзахисту
Що потрібно робити при зміні місця проживання ВПО для того, щоб не втратити щомісячну державну допомогу
Українці, які залишили домівки через війну. Переселенці / Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko
5 Листопада 2022, 14:24
читать на русском

У разі зміни місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи необхідно стати на облік за новим місцем. Переселенці повинні повідомити орган соціального захисту населення про переміщення на інше місце проживання або про повернення до постійного місця проживання.

Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики.

Для продовження виплат особам, які мають на це право, орган соціального захисту населення за новим місцем проживання робить запит до відповідного органу за попереднім місцем проживання.

Факт проживання/перебування ВПО за фактичним місцем вибірково перевіряється територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України: за відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/знаходження посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті та залишає ВПЛ структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за місцезнаходженням на обліку для проходження ідентифікації.

У разі, коли внутрішньо переміщена особа протягом 10 календарних днів не прибула до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Відновлюється виплата щомісячної державної допомоги переселенцям, коли особа, яка має право на таку виплату, стає на облік ВПО за місцем фактичного проживання.

Нагадаємо, у Кабінеті Міністрів України розширили програму пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Читайте також

1