Шмигаль повідомив, коли Україна отримає наступні партії вакцин

У березні до країни надійде чергова партія вакцин
Важливо
Шмигаль повідомив, коли Україна отримає наступні партії вакцин
Денис Шмигаль (Фото: урядовий портал)

У березні цього року до України надійде чергова партія вакцин від коронавірусу.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

У березні очікуємо на прибуття чергових партій безпечних вакцин від інших виробників, - написав він.

Шмигаль нагадав, що 23 лютого України отримала першу партію вакцин, яка вже направлена в регіони.

Як і передбачено національним планом вакцинації, першими отримають вакцини українські медики на передовій боротьби з коронавірусом. Процес вакцинації безпечною вакциною відбуватиметься на добровільній основі та здійснюватиметься кваліфікованими мобільними бригадами, - поінформував керівник уряду.

Читайте також

Тим часом міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що під час перебування в Індії вдалося домовитися про додаткові партії американської вакцини NovaVax та попередньо законтрактувати вакцини інших виробників, зокрема індійського "Коваксин" від "Бхарат Байоте" (Bharat Biotech).

Вакцина пройшла три етапи клінічних випробувань, в останньому з яких взяло участь більше ніж 25 тисяч учасників. Результати цих випробувань опубліковані у всесвітньо відомих наукових журналах The Lancet та NatureResearch. Науковці дійшли висновків, що вакцини дієві та безпечні. Препарат уже отримав дозвіл на застосування в екстрених умовах. Наразі маємо домовленості про потенційну можливість постачання цієї вакцини в Україну, - сказав Степанов.

Станом на сьогодні Україна очікує такі поставки вакцин:

  • Pfizer – більше 100 тисяч доз
  • Sinovac – близько 2 млн доз
  • AstraZeneca (CoviShield) – майже 4 млн доз
  • NovaVax – 15 мільйонів доз з терміном поставки орієнтовно у липні цього року.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. На першому етапі вакцинації щеплюватимуть медиків, які працюють з хворими на COVID, бригади швидкої допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку, військових на фронті.

1