Шмигаль та Боррель обговорили зовнішню безпеку України (фото)

Боррель наголосив, що ЄС є і залишається надійним партнером України
Головне
Шмигаль та Боррель обговорили зовнішню безпеку України (фото)
Денис Шмигаль і Жозеп Боррель (Фото: урядовий портал)
6 Січня 2022, 15:31
читать на русском

Питання посилення безпеки та санкційних заходів з метою недопущення подальшої агресії Росії обговорили під час зустрічі в Києві прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель.

Про це йдеться на урядовому порталі.

Як наголосив Шмигаль, Україна цінує перший візит Високого представника ЄС на Донбас від початку збройної агресії РФ.

У ці дні надзвичайно важливо побачити активну позицію керівників інституцій ЄС та друзів України. З нетерпінням чекаємо на вашу подальшу підтримку та рішучість у прийнятті жорстких економічних санкцій проти Росії у разі чергового раунду агресії проти нашої держави, — зазначив глава українського уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив, що метою РФ є недопущення вступу України до ЄС і НАТО. Водночас Україна продовжує виконувати євроатлантичні та євроінтеграційні зобов’язання.

Очільник уряду України подякував Європейському Союзу за чітку позицію щодо неприйняття незаконних вимог Росії.

Прем’єр-міністр зауважив, що Україна цінує позицію ЄС щодо готовності швидко реагувати на подальшу військову агресію проти нашої держави, зокрема шляхом запровадження пакету нових безпрецедентних санкцій.

Також Шмигаль подякував Жозепу Боррелю за його особисту підтримку в потенційному розгортанні військово-консультативної та навчальної місії Європейського Союзу в Україні у 2022 році.

Такий крок, безумовно, продемонструє непохитність європейської спільноти у її повній підтримці України та може стати додатковою запорукою для зміцнення національної обороноздатності й стійкості України до наявних зовнішніх та внутрішніх загроз», — підкреслив прем’єр.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель зі свого боку висловив зацікавленість у подальшому поглибленні співпраці України та Європейського Союзу, у різних сферах,  зокрема в межах Кримської платформи. За його словами, одним з перспективних напрямків співпраці також може стати взаємодія у сфері кібербезпеки.

Жозеп Боррель

Нагадаємо, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель планує внести на розгляд країн Євросоюзу пропозиції щодо започаткування військової консультативної та навчальної місії ЄС в Україні.

Читайте також

1