Скандальше рішення суду про розшук Януковича: заява прокурора

Суд по-новому розглядатиме клопотання стосовно взяття під варту експрезидента
Важливо
Скандальше рішення суду про розшук Януковича: заява прокурора
Суд (фото: ВАКС / Facebook)
16 Листопада, 17:05
читать на русском

Колишнього президента Віктора Януковича не знято з розшуку, попри скасування ухвали суду про його заочний арешт в рамках розслідування кримінального провадження про масові розстріли людей 18-20 лютого 2014 року.

Про це прокурор Олексій Донський сказав у коментарі "УНІАН".

За словами прокурора, ймовірно Київський апеляційний суд прийняв рішення щодо скасування ухвали Печерського райсуду Києва про взяття Януковича під варту через те, що суд припустився технічної помилки.

Якби суд не погодився з аргументами сторони обвинувачення, то скасував би ухвалу Печерського суду без повторного розгляду клопотання слідчого щодо взяття під варту Януковича, пояснив Донський.

Суд частково задовольнив клопотання адвокатів Януковича. Ми не бачили повного тексту ухвали. Він буде оприлюднений 20 листопада. Але, ймовірно, що ухвалу Печерського суду про тримання під вартою Януковича скасували з якихось технічних підстав, оскільки, якби були підстави скасувати цю ухвалу по суті, то суд скасував би цю ухвалу, - сказав Донський.

За його словами, "це не зрада і не перемога".

Це означає, що Печерський суд по-новому розглядатиме клопотання слідчого стосовно взяття під варту Януковича в рамках розслідування справи про масові вбивства 18-20 лютого 2014 року, - наголосив Донський.

Окрім того, прокурор пояснив, що скасування ухвали Печерського райсуду не означає, що Янукович зняли з розшуку, і що він не буде взятий під варту в разі затримання, адже суд не скасував його розшук, і до того ж стосовно експрезидента діє інша судова ухвала - про взяття під варту в рамках розслідування справи про узурпацію влади.

В розшуку він знаходиться по обох справах, і діє ухвала про тримання його під вартою в рамках розслідування справи про узурпацію влади, - зауважив Донський.

Нагадаємо, 16 листопада Київський апеляційний суд скасував рішення про заочний арешт експрезидента Віктора Януковича у справі про розгін Майдану у лютому 2014 року.

Справу повернули до суду першої інстанції для нового розгляду, скасувавши його попереднє рішення. Таким чином прохання адвокатів президента-втікача задовольнили частково.

Очікується, що у п'ятницю, 20 листопада, оголосять повний текст постанови суду учасникам провадження.