Скільки зможе працювати мобільний зв`язок після блекауту: пояснення зв`язківців

Фахівці вважають. що мобільні станції зможуть працювати ще три доби
Важливо
Скільки зможе працювати мобільний зв`язок після блекауту: пояснення зв`язківців
Мобільний застосунок Дія / Фото з мережі
9 Грудня 2022, 12:11
читать на русском

Мобільні оператори у разі повної відсутності електроенергії повинні забезпечити можливість надавати абонентам зв’язок упродовж 3 діб.

Як зазначив в ефірі телемарафону голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь, у випадку блекауту в Україні національний телемарафон та ще пʼять радіокомпаній зможуть працювати ще щонайменше 3 доби.

"Сьогодні 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Так само і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива. Телебачення й радіо будуть працювати, у нас працюють середні хвилі, "Українське радіо", працює радіо в FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію", – пояснив Щиголь.

За його словами, Держспецзв'язку забезпечує резервування сигналу концерну радіомовлення та телебачення. Водночас він закликав українців подбати про радіоприймачі з батарейками.

Крім того, Щиголь прокоментував можливе зникнення мобільного зв'язку. Він пояснив, що зараз в Україні працюють 82% базових станцій. У Луганській та Херсонській області їх відновлюють фахівці.

Він зазначив, що після одного з масованих ракетних ударів Росії по Україні не працювало близько 45% базових станцій.

Нагадаємо, президент "Київстару" Олександр Комаров не вважає, що по всій Україні зникне мобільний зв'язок, але водночас попереджає про труднощі.

Читайте також

1