Заступника Єрмака Ростислава Шурму визнали невинним у корупції
Відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року, за результатами якого сформували так званий "короткий" список творів у кожній з номінацій, допущених до третього туру.
Про це повідомили на сторінці Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка у Facebook.
Зокрема у номінації "Література" кандидатами стали:
- Олена Герасим'юк, книга поезій"Тюремна пісня"
- Оксана Луцишина, роман "Іван і Феба"
- Василь Махно, роман "Вічний календар"
- Володимир Рафєєнко, роман"Мондегрін (пісні про смерть і любов)"
У номінації "Публіцистика, журналістика" на перемогу претендуватимуть:
- Станіслав Асєєв, книга есеїв "В ізоляції"
- Олена Білозерська-Воронова (Білозерська), книга "Щоденник нелегального солдата"
- Вахтанг Кіпіані, книга "Справа Василя Стуса"
Читайте також
У номінації "Музичне мистецтво"за перемогу змагатимуться:
- Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство "УХО", цикл "Архітектура голосу"
- Олександр Козаренко (піаніст), цикл концертів: "Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка"
У номінації "Візуальне мистецтво" номінанти наступні:
- Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи), виставка "Матвій Вайсберг у музеї Ханенків"
- Борис Михайлов (художник), відеопроєкція та фотоінсталяція "Випробування смертю"
- Василь Семенюк (художник), графічне оформлення книги "Кобзар", цикл живописно-графічних творів "Мій Шевченко"
- Анатолій Федірко (художник), артпроєкт "Арт фабрика ім.prof.К.Малевича"
Читайте також
За перемогу у номінації "Кіномистецтво" змагатимуться:
- Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник), художній фільм"Атлантида"
- Наталя Ворожбит (режисерка, авторка сценарію), фільм"Погані дороги"
Нарешті у рубриці "Театральне мистецтво" представлені наступні претенденти:
- Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі) - вистава "Шинель"за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру
- Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів) - опера "Лис Микита" Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької
- Євген Лавренчук (режисер) - опера "LaTraviata" Одеського національного академічного театру опери та балету
- Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) - вистава "Verba" за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
Нагадаємо, в Україні тривають покази військової драми режисера Валентина Васяновича "Атлантида", який вже встиг зібрати низку світових кінопремій. Однією з особливостей фільму є те, що замість професійних акторів до стрічки залучили ветеранів російсько-української війни.
Виконавиця головної жіночої ролі у фільмі "Атлантида" Людмила Білека розповіла про фільмування, війну та соціальні проєкти в Україні - "Парамедик: навчати дітей зупиняти кровотечу - це не вчити дорослих дорослим речам".