Стали відомі рейтинги партій на місцевих виборах-2020

Соціологи підрахували показники для всеукраїнських і місцевих партій у всіх областях України
Важливо
Стали відомі рейтинги партій на місцевих виборах-2020
Вибори в Україні (фото: УНІАН)
23 Листопада, 13:39
читать на русском

Соціологи розрахували агреговані рейтинги політичних партій на виборах до обласних та Київської міської рад, а в Донецькій та Луганській областях – до районних рад.

Розрахунок провели соціологи групи "Рейтинг" на основі інформації територіальних виборчих комісій та моніторингових опитувань "Рейтингу".

Згідно з агрегованим рейтингом партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр серед парламентських партій подолали "Слуга народу" (14,5%), "Європейська солідарність" (13,7%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,5%), "За майбутнє" (8,6%) та "Батьківщина" (8,5%).

Решта всеукраїнських партій показали такі результати: "Наш край" - 3,9%, ВО "Свобода" – 3,3%, Радикальна партія Ляшка – 2,4%, "Сила і честь" – 2,4%, "УДАР Віталія Кличка" – 2,0%, "Пропозиція" – 2,2%, "Голос" – 1,7%, партія Шарія – 1,4%, "Перемога Пальчевського" – 0,8%.

Сумарний рейтинг інших (переважно місцевих) партій становить близько 22%.

Сукупна підтримка п’яти парламентських партій на виборах становила 51% (на виборах до Верховної ради 2019 року вони отримали 78%). При цьому, в областях, де не були представлені потужні місцеві партії, парламентські партії отримали значно більшу підтримку на місцевих виборах.

Партія "Слуга народу" зайняла лідерські позиції (1-3 місця) у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

"ОПЗЖ" отримала високі результати в регіонах Півдня та Сходу, а також у Сумській області.

"Євросолідарність" зайняла вищі сходинки рейтингу в регіонах Галичини, Житомирській, Київській, Рівненській, Чернівецькій областях та Києві.

Партія "За майбутнє" зафіксувала лідерські позиції на Волині, а також в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Полтавській областях.

"Батьківщина" отримала високі результати в Кіровоградській, Івано-Франківській, на Закарпатті, Полтавській та Чернівецькій областях.

Партія "Наш край" зайняла високі позиції в Луганській, Житомирській, Чернігівській та Миколаївській областях, ВО "Свобода" – в Івано-Франківській та Тернопільській, Радикальна партія Ляшка –  Чернігівській, "УДАР" – у Києві, "Пропозиція" – у Дніпропетровській.

Місцеві партії стали переможцями у Вінницькій ("Українська стратегія Гройсмана"), Закарпатській ("Рідне Закарпаття"), Полтавській ("Довіра"), Харківській ("Блок Кернеса – Успішний Харків!"), Хмельницькій ("Команда Симчишина"), Черкаській (ВО "Черкащани") та Чернігівській ("Рідний дім") областях. Також на лідерських позиціях – у Херсонській ("Нам тут жити!"), Хмельницькій ("За конкретні справи") та Чернівецькій ("Єдина Альтернатива") областях.

Читайте також

Нагадаємо, діяльністю президента Володимира Зеленського (досьє Володимира Зеленського) у боротьбі з епідемією COVID-19 задоволені 35% українців, 60% – не задоволені.

Згідно з опитуванням діяльністю голови Верховної Ради Дмитра Разумкова (досьє Дмитра Разумкова) задоволені 33%, не задоволені – 48%, не змогли оцінити – 18%.

Роботою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля (досьє Дениса Шмигаля) задоволені 23% українців, не задоволені – 60%, не змогли оцінити – 18%.

Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету Міністрів (67%) та Верховної Ради (72%).