Суд заборонив розповсюджувати книги Кіпіані про Стуса без дозволу Медведчука

Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність
Головне
Суд заборонив розповсюджувати книги Кіпіані про Стуса без дозволу Медведчука
Фото: з відкритих джерел

Дарницький районний суд заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу народного депутата, лідера партії “Опозиційна платформа - За життя” та кума російського президента Путіна Віктора Медведчука.

Про це повідомляє Суспільне.

Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.

Під час судового засідання під будівлею суду у цей час відбувалась акція протесту. Приблизно 20 учасників повісили на паркан плакати із портретами Медведчука (досьє Віктора Медведчука) та Стуса. За правопорядком слідкує Національна поліція та Поліція діалогу.

Читайте також

16 жовтня у Дарницькому районному суді міста Києва відбувається останнє судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука щодо "захисту честі, гідності та ділової репутації".

Нагадаємо, Медведчук позивався до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики “Юнісофт” із вимогою заборонити видання й розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” “у будь-який спосіб на будь-якій території”.

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

Кіпіані обурений бажанням Медведчука заборонити поширення книги “на будь-якій території”. За його словами, станом на липень цього року вже було продано 10 тисяч примірників книги.