Тихе звільнення: що передбачає новий тренд на ринку праці (відео)

Про "тихе звільнення" говорять тоді, коли працівник відмовляється виконувати будь-яку роботу, яка не передбачена його посадовою інструкцією
Тихе звільнення: що передбачає новий тренд на ринку праці (відео)
15 Жовтня 2022, 18:34
читать на русском

Соцмережами шириться тренд quiet quitting, або ж дослівно – "тихе звільнення". Це не завжди фактичне звільнення з роботи, а підхід до праці, коли співробітник відмовляється виконувати додаткові завдання й працювати понаднормово.

Про це пише BBC.

"Тихе звільнення" передбачає поведінку працівника, коли він виконує тільки ті завдання, яких вимагає його посадова інструкція, й нічого більше. Співробітник, як і раніше, ходить на роботу, проте працює винятково у межах своїх обов'язків. Прихильники руху не допомагають з додатковими завданнями, не виконують вказівок керівництва, що не передбачені трудовим договором, не відповідають на дзвінки і не перевіряють електронну пошту у неробочий час.

Головною причиною "тихих звільнень" на ринку праці по всьому світу стала пандемія COVID-19. Стрімкий ритм життя вимагав відпочинку, а локдауни частково дали можливість побути вдома й працювати у більш-менш спокійному режимі. Експерти зазначають, що така ситуація й заклала підвалини для появи руху проти так званої "культури метушні".

Тренд "тихого звільнення" почав активно ширитись після появи у тікток відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота – це лише частина життя людини.

@zaidleppelin On quiet quitting #workreform ♬ original sound - ruby

Цінність людини не визначається її працездатністю,– заявляє автор вірусного відео.

Не всі експерти з кар'єрного розвитку та офісного етикету поділяють принципи прихильників "тихого звільнення".

З таким підходом ви ніколи не досягнете успіху. "Тихе звільнення" – це виконувати мінімум, який від вас вимагають, і задовольнятися позицією посередності, – вважає експертка з офісного етикету Патті Есаї.

Вона зазначає, що кар'єрний зріст та підвищення зарплати отримують ті, чий рівень зусиль гарантує розвиток, а мінімальні зусилля цього не демонструють.

Проте деякі експерти підкреслюють, що феномен "тихого звільнення" може стати корисним поштовхом рухатись далі. Зокрема, кар'єрна тренерка Джоан Меллон розповідає, що безліч її клієнтів вже обрали такий шлях.

У кожного у певний момент життя трапляється "тихе звільнення". Проте, зрештою, це може бути ознакою, що настав час рухатись далі, – зазначає Меллон.

Нагадаємо, уряд Ісландії оголосив про успішні результати двох досліджень із запровадження чотириденного робочого тижня, які охопили понад 2500 людей, або 1% усіх працівників країни.

Читайте також