У Києві з’явиться омбудсман з прав людей з інвалідністю

Уповноваженим планують призначити депутатку Київради, яка працює перекладачем жестової мови
У Києві з’явиться омбудсман з прав людей з інвалідністю
інвалідність Фото: Marcus Aurelius з Pexels
26 Січня 2021, 17:11
читать на русском

Столичний мер Віталій Кличко ініціював призначення уповноваженого Київської міської ради з прав людей із інвалідністю.

Як повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації, розроблений відповідний проєкт рішення міської ради невдовзі розглянуть депутати Київради.

Зазначається, що омбудсман забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, зокрема тих, які дістали інвалідність у районі проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.

Посада уповноваженого Київської міської ради – це ще один важливий крок у реалізації прав людей з інвалідністю, що гарантовані міжнародними конвенціями та українським законодавством. Ця посада дасть змогу об’єднати та скоординувати роботу служб таким чином, щоб забезпечити рівну доступність та гарантувати дотримання прав усіх людей з інвалідністю, – зазначила заступник голови КМДА Марина Хонда.

Читайте також

Повідомляється, що Київський міський голова вже подав на розгляд депутатам Київради кандидатуру на пост омбудсмана. Це Леся Петрівська – депутатка Київради, співзасновниця ГО "Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю". Працює перекладачем жестової мови.

Вона виросла в сім’ї людей з інвалідністю і понад 16 років її діяльність пов’язана із захистом прав людей з інвалідністю.

Нагадаємо, у Києві також планують створити нову соціальну послугу для осіб з інвалідністю – "Персональний асистент".

Планується, що супровід осіб з інвалідністю буде здійснюватися під час відвідування навчальних закладів або для допомоги під час розв`язання побутових питань.

1