У Києві осіб з інвалідністю хочуть забезпечити персональними асистентами

У столиці планують запустити послугу "Персональний асистент" для осіб з інвалідністю
У Києві осіб з інвалідністю хочуть забезпечити персональними асистентами
Презентація результатів соціального експерименту (Фото: КМДА)
21 Січня 2021, 16:46
читать на русском

У Києві планують створити нову соціальну послугу для осіб з інвалідністю – "Персональний асистент".

Про це повідомили у КМДА.

Супровід осіб з інвалідністю буде здійснюватися під час відвідування навчальних закладів або для допомоги під час розв`язання побутових питань, - розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Чиновниця зазначила, що у Києві є понад 11 тисяч дітей з інвалідністю. Частина з них відвідує інклюзивні дитячі садочки та школи. Торік Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з університетом "Україна" провели експеримент з впровадження послуги "Персональний асистент" для особи з інвалідністю.

Попередньо цієї послуги зараз потребує 561 особа, але ця цифра ще неповна. Експеримент був потрібен для того, аби зрозуміти функціонал асистента та порахувати вартість послуги. Адже державних нормативів стосовно цієї послуги немає, – зазначила Хонда.

Зазначається, що для експерименту утворили шість пар – асистент і людина з інвалідністю. Асистенти супроводжували підопічних під час навчання у вищому навчальному закладі та в позаурочний час. Це дало змогу розвантажити родини підопічних, зменшити психологічну напругу та забезпечити час для самореалізації.

Результати експерименту підтвердили необхідність впровадження послуги "Персонального асистента" на рівні міста. Фахівці продовжать вивчення потреби та можливості запуску і закупівлі послуги на рівні міста. Кошти на реалізацію проєкту в бюджеті закладено, - підсумувала Хонда.

Читайте також

Нагадаємо, 3 грудня президент Володимир Зеленський (досьє) підписав указ про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні.

Документ спрямований на забезпечення рівного та безперешкодного доступу всіх соціальних груп населення до освіти, зайнятості, послуг, інфраструктури, участі в житті громади та сприятиме створенню належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод українських громадян.

1