У Мінагрополітики пояснили, чи буде дефіцит яєць, м'яса птиці, молока та овочів в Україні

Тепличні продукти цього року стануть менш доступними
Головне
У Мінагрополітики пояснили, чи буде дефіцит яєць, м'яса птиці, молока та овочів в Україні
Овочі (фото: Pexels)
19 Квітня 2022, 20:28
читать на русском

Міністерство аграрної політики та продовольства каже, що в Україні не буде дефіциту на яйця, м'ясо птиці, молоко та овочі. У відомстві впевнені, що внутрішній ринок України буде стабільним.

Про це повідомив заступник очільника Мінагрополітики Тарас Висоцький під час телемарафону, пише РБК-Україна.

За його словами, через війну Україна може скоротити експорт яєць, м'яса та молока, проте внутрішній попит буде повністю закритий вітчизняними продуктами.

Чорнобаївська фабрика (де загинули близько 4 млн курей - ред.) орієнтувалася на виробництво яєць, і до війни ми були експортоорієнтованою країною. Тому у разі знищення цих об'єктів ми, перш за все, говоримо про скорочення експорту, але дефіциту на внутрішньому ринку не буде. Це, перш за все, стосується скорочення експорту, але не викличе дефіциту на внутрішньому ринку, - сказав Висоцький.

Щодо овочів, то тепличні продукти цього року стануть менш доступними. Хоча чиновник зазначив, що такі овочі "завжди були преміальними".

Ось "борщовий набір" (картопля, капуста, морква та буряк) будуть доступні кожному. Представник Мінагрополітики пояснив, що у західних і центральних областях під них будуть збільшені площі. Також їхнє виробництво планують утримати на рівні завдяки спільному проєкту уряду та міжнародних партнерів "Сади перемоги".

Все це дозволить перекрити часткове зменшення виробництва на Півдні та Сході для того, щоб усіх українців забезпечити відповідною овочевою продукцією, - зазначив Висоцький.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський вважає, що росія розглядає голод як зброю. При цьому окупанти цілеспрямовано знищують в Україні сільгосппідприємства, аграрну техніку, блокує морські порти.

Читайте також

1