У Мінсоцполітики хочуть запровадити універсальну соціальну допомогу для українців

Орієнтовно її можуть запровадити від квітня 2023 року
У Мінсоцполітики хочуть запровадити універсальну соціальну допомогу для українців
Допомога сім’ям військових
11 Жовтня 2022, 13:20
читать на русском

У Міністерстві соціальної політики анонсували запровадження універсальної соціальної допомоги громадянам, які опинилися у біді.

Як розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі перша заступниця міністерства соціальної політики Дар’я Марчак, це станеться орієнтовно у квітні.

За її словами, це будуть виплати, прив’язані до фінансово-майнового стану людини, які дозволять охопити набагато більше громадян, які опинилися у скруті.

Над відповідним законопроєктом уже працюють, планують подати його до Верховної Ради протягом осені та отримати її схвалення. А у квітні вже запровадити універсальну соціальну допомогу.

Починаючи орієнтовно з квітня 2023 року, ми зможемо запровадити такий універсальний інструмент підтримки. І один із нюансів цього інструменту – це те, що ми хочемо уникнути показника прожиткового мінімуму і запровадити певний базовий показник і порівнювати доходи, які отримує сім’я з ним. І якщо сім’я отримує дуже низькі доходи з усіх джерел, тоді надаватиме фінансову підтримку такій сім’ї від держави, – зазначила Марчак.

За словами Дарії Марчак, таку допомогу планують надавати певний час, доки людина не знайде роботу, не влаштує свої справи та не повернеться до самостійного життя.

Нагадаємо, українці можуть отримати ще одну фінансову допомогу, а саме 620 гривень одноразової допомоги благодійного Фонду "Карітас Київ".

Читайте також

1