У МОЗ назвали найчастіші симптоми у хворих на штам "Омікрон"

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів "Дельти"
У МОЗ назвали найчастіші симптоми у хворих на штам "Омікрон"
Коронавірус, карантин (фото: People’s Daily, China)
18 Січня 2022, 12:44
читать на русском

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які найчастіші симптоми виникають у хворих на штам "Омікрон".

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на "Омікрон" найчастіше спостерігають наступні симптоми:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втому (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

Зазначається, що наразі в Україні домінує штам "Дельта". У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми "Омікрону" здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення "Омікрону" у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

У МОЗ нагадали, що при появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

Нагадаємо, що у Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що новий штам коронавірусу "Омікрон" призводить до госпіталізацій та вбиває людей. Тому його, як вважають експерти, не варто відносити до категорії "м'яких".

Читайте також наш матеріал"Омікрон" лютує: чи стане він домінувальним в Україні та як не захворіти 

Читайте також

1