У МОЗ розповіли про щеплення, які повинні мати дорослі українці

Дорослим варто не забувати про щеплення та регулярно їх оновлювати
У МОЗ розповіли про щеплення, які повинні мати дорослі українці
Щеплення, вакцинація (фото: CNN)
24 Серпня 2023, 22:53
читать на русском

МОЗ наголошує на тому, що в Україні вкрай низький рівень вакцинації дорослих і нагадує, які щеплення рекомендовані дорослим.

"Насамперед кожному дорослому потрібно надолужити пропущені в дитинстві обов’язкові щеплення. Тому, якщо ви не впевнені, чи вакцинували вас у дитинстві, зверніться до свого сімейного лікаря і він розробить індивідуальний графік щеплень", – кажуть у відомстві.

Також після виповнення 16 років необхідно вакцинуватися від дифтерії і правця кожні 10 років.

Які щеплення рекомендовано мати дорослим:

Гепатит В: Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не були вакциновані в дитинстві. Воно захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції – цирозу й раку печінки. Курс вакцинації включає три щеплення проти гепатиту В.

Гепатит А: Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Можна отримати комбіновану вакцину, яка захищає від вірусів гепатиту А і В.

Грип: Щеплення проти грипу рекомендують робити щороку на початку епідсезону. Воно убезпечить від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику вагітні жінки, літні люди та люди з хронічними хворобами. Вакцину можна придбати власним коштом. Для медиків, вагітних та співробітників сектору безпеки вакцинація проти грипу в Україні безоплатна.

Пневмокок: Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої – пневмокок. Людям із групи ризику, а саме старшим за 65 років, із хронічними захворюваннями варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

Менінгокок: Менінгококи – це бактерії, які спричиняють такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. Менінгіт вражає оболонки головного та спинного мозку. Без вчасного лікування 50 % випадків недуги закінчуються смертю. В Україні наявні вакцини проти чотирьох видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.

COVID-19: Вакцинація проти COVID-19 убезпечить від ускладнень та госпіталізації. Щеплення безоплатні. Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Дія вакцини надалі поновлюється завдяки бустерним щепленням: перше через 5 місяців, друге через 4.

Нагадаємо, у МОЗ пояснили, що робити, коли вам відмовили у щепленні від коронавірусу.

Читайте також