Що робити, коли вам відмовили у щепленні від коронавірусу

Відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови
Що робити, коли вам відмовили у щепленні від коронавірусу
Вакцинація (Фото: getty images)
17 Жовтня 2022, 17:18
читать на русском

У медичних закладах України трапляються випадки, коли пацієнтам без вагомих причин відмовляють у щепленні від коронавірусу.

Що робити у таких випадках, порадили у МОЗ України.

Найперше, запитайте та занотуйте ПІБ та посаду медичного працівника, який вам відмовляє, а також на якій підставі вас не хочуть вакцинувати. Відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови. Наполягайте, що це незаконно.

Якщо заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, посилайтеся на лист  МОЗ від 2 лютого 2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА про те, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна  з приходом першого пацієнта.

Якщо розв'язати питання так і не вдалося, зверніться до головного лікаря (керівника) медзакладу і поясніть суть проблеми.

Якщо це не допомогло, пишіть офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області. Контакти  за посиланням: https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ — 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan.

Нагадаємо, американська фармкомпанія Pfizer та її німецький партнер BioNTech розповіли про позитивні результати випробувань бустерної дози їхньої двовалентної вакцини проти COVID-19.

Читайте також