У МОЗ розповіли, як оформити електронний лікарняний

Українцям спершу варто звернутись до лікаря
Важливо
У МОЗ розповіли, як оформити електронний лікарняний
Лікарняний (фото: Pexels)
9 Жовтня 2021, 19:27
читать на русском

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення електронних лікарняних.

Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а зможуть повідомляти роботодавцю номер електронного документа, передає МОЗ.

Якщо після огляду лікаря виявилося, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно "піти на лікарняний", лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності, - йдеться у повідомленні.

Після того, як лікар вніс ваші дані, перевірте чи вся інформація коректна та актуальна. Від цього залежить чи прийдуть смс-повідомлення про успішно сформований електронний лікарняний. Перше смс-повідомлення ви отримаєте від електронної системи охорони здоров'я. Воно міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.

Е-лікарняний оформлено, якщо ви отримали друге смс-повідомлення від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте, якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.

Якщо електронний лікарняний не був сформований, вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а пацієнт є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного Фонду України.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що видача паперових лікарняних можлива в чотирьох випадках.

Читайте також