Доведеться чекати: коли українці зможуть отримати виплати після оформлення е-лікарняного

Після призначення е-лікарняного проводить його перевірка
Важливо
Доведеться чекати: коли українці зможуть отримати виплати після оформлення е-лікарняного
Гроші, купюри (фото: УНІАН)
6 Жовтня 2021, 13:10
читать на русском

З 1 жовтня Україна перейшла на електронні лікарняні, які стають підставою для призначення виплат лише через сім днів після їх закриття. А гроші видадуть лише наступного дня.

Про це повідомили у Фонді соціального страхування.

Як пояснила начальник відділу матеріального забезпечення виконавчої дирекції фонду Анна Харченко, при створенні медичного висновку, на підставі якого формується е-лікарняний, можуть бути допущені помилки, технічні неточності, вказана недостовірна інформація.

У такому випадку лікар упродовж семи днів з дня формування може внести до нього зміни – для цього створюється окремий коректний медичний висновок, за яким створюється новий е-лікарняний. При цьому попередній лікарняний, який сформувався за першим, помилковим медичним висновком, змінить свій статус на "помилково сформований".

З цією нормою пов’язана дата, з якої електронний лікарняний може бути використаний роботодавцем для призначення матеріального забезпечення – з 01 жовтня е-лікарняний вважається виданим та є готовим до сплати через повні 7 днів після дати свого закриття, - зазначила Харченко.

Вона пояснила, що якщо е-лікарняний створено 1 жовтня строком на 10 днів, то дата закриття - 10.10.2021. Але буде вважатись виданим (стане готовим до сплати) лише з 18.10.2021.

Також необхідно звернути увагу на те, що в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду е-лікарняний може мати статус "готовий до сплати" вже наступного дня після дати закриття. Втім, брати його до роботи і починати процедуру призначення матеріального забезпечення варто лише на восьмий день.

Нагадаємо, що від 1 жовтня Україна повністю перейшла на електронні лікарняні, оформлення яких відбуватиметься виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров'я.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що видача паперових лікарняних можлива в чотирьох випадках.

Читайте також

1