Усі медичні заклади перейдуть на оформлення е-лікарняних

Е-лікарняні дозволять більш ефективно боротися з корупцією
Важливо
Усі медичні заклади перейдуть на оформлення е-лікарняних
Лікарняний (Фото: Антикризовий медіа-центр)
29 Вересня 2021, 16:18
читать на русском

З 1 жовтня усі медичні заклади перейдуть на оформлення е-лікарняних.

Про це повідомив голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у Telegram.

 З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я, - сказав Михайло Радуцький. 

Він зазначив, що е-лікарняні дозволять більш ефективно боротися з корупцію, оскільки електронна система дозволить перевірити, скільки та кому лікар виписав листів непрацездатності. Кожен лікарняний повинен бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

За його словами, в Україні налагоджений масштабний продаж фіктивних лікарняних, оскільки співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% листів непрацездатності.

На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн, - пояснив Радуцький.

Завдяки МОЗ більшість медзакладів готові до оформлення е-лікарняних.

Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тисяч медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб "підключити" ці заклади до електронної системи, - додав Михайло Радуцький.

Нагадаємо, у пенсійному фонді України заявили, що через помилки або відсутність інформації електронний листок непрацездатності не буде виданим.

Читайте також