У НБУ спрогнозували, скільки українців зимуватимуть за кордоном

Йдеться як мінімум про 8 мільйонів українських громадян
У НБУ спрогнозували, скільки українців зимуватимуть за кордоном
Біженці
31 Жовтня 2022, 12:14
читать на русском

Через безпекові ризики та енергетичну кризу прогнозують збільшення потоку біженців за кордон. У НБУ назвали приблизну кількість українців, які залишатимуться за межами України, щонайменше, до кінця поточного року.

Про це у своєму звіті повідомив Національний банк України.

Як йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України за жовтень 2022 року, країнам Європи слід бути готовим до збільшення потоку мігрантів з України. Зокрема, виїзд українців за кордон зумовлюють високі безпекові ризики через війну, які збережуться щонайменше до середини 2023 року.

Крім цього, серед причин виїзду називають непростий опалювальний сезон, який очікує українців у 2022 – 2023 років. Усе через постійні атаки Росії по об'єктах енергетичної системи України. Тож, за прогнозами НБУ, на кінець цього року за межами України перебуватимуть 8 мільйонів наших земляків.

Зі зменшенням безпекових ризиків з другої половини наступного року очікується активізація повернень громадян, хоча наприкінці 2024 року за кордоном, за припущеннями НБУ, усе ще залишатиметься близько 5 мільйонів осіб, що зумовить відповідне зменшення робочої сили та закладає ризики для післявоєнного відновлення, – йдеться в звіті НБУ.

Як відомо, за даними ООН, з 24 лютого до 30 вересня Україну покинуло 13,4 мільйона осіб, а повернулося – 6,3 мільйона осіб. Ще 4,2 мільйона українців отримали статус тимчасового захисту в країнах ЄС.

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук звернулась до українців, які з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну виїхали за кордон. Вона закликала їх, за можливості, не повертатись до України у зимовий період.

Читайте також