У ПФУ пояснили, чи до страхового стажу зараховується період навчання

Страховий стаж – період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню
Головне
У ПФУ пояснили, чи до страхового стажу зараховується період навчання
Пенсія фото: УНІАН
27 Серпня 2022, 21:24
читать на русском

В Україні період навчання зараховується до страхового стажу згідно з законами "Про пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Про це повідомили в Пенсійному фонді в Facebook.

Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески. Поняття "страховий стаж" запроваджено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який набув чинності з 01.01.2004, - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що періоди трудової діяльності зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії за періоди до 01 січня 2004 згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення", а після 01 січня 2004 – Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Своєю чергою до страхового стажу прирівнюють весь трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року.

Зокрема, й періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі, - пояснили в ПФУ.
Додали, що після 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховують лише час навчання за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання, - додали в повідомленні.

Нагадаємо, на пенсію у 55 років можуть піти низка категорій працівників залізничного транспорту та іншим громадянам України.

Читайте також

1