У Тернопільській області під час робіт на полях знайшли древній саркофаг

Вік знахідки може налічувати до п'яти тисяч років
У Тернопільській області під час робіт на полях знайшли древній саркофаг
Розкопки у Тернопільській області Фото: Марина Ягодинська
15 Квітня 2021, 07:05
читать на русском

У Тернопільській області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг, вік якого може налічувати до п'яти тисяч років.

Про це повідомила директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська, передає Укрінформ.

Під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявилися отвір. У ньому побачили людський череп. Коли археологи прибули на місце знахідки, то виявили у землі частину кам’яної домовини-саркофагу із місцевого "червоного" каменю.

Кришка, теж кам’яна, була частково проломлена під час оброблення землі технікою. Попередньо – це типове поховання часів або так званої комарівської культури, могильник "білопотоцького типу", або культури кулястих амфор. Тобто, йдеться орієнтовно про IV тисячоліття до нашої ери, - розповіла Ягодинська.

За її словами, на місці знахідки працюватиме група археологів.

Фахівці остаточно визначать вік саркофагу та дослідять людські рештки, що там зберігаються.

Нагадаємо, що у Миколаївській області "чорні археологи" розрили унікальний скіфський курган, якому понад 2,5 тис. років. Археологи обурені, а поліція нічого не може зробити. На околиці села Скоболево (Казанківський район) працювала техніка: розривали бульдозером та екскаватором. Дозволу ні в кого на подібні роботи не було.

Читайте також

1