У ТКГ вважають, що загострення на Донбасі неминуче 

Арестович заявляє, що переговори щодо Донбасу йдуть дуже мляво
Головне
У ТКГ вважають, що загострення на Донбасі неминуче 
Олексій Арестович. Фото: УНІАН

Росія готує якийсь "нехороший сюрприз" на Донбасі і це обернеться загостренням ситуації на фронті.

Про це заявив речник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович  в ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, нове загострення на Донбасі неминуче.

Я вважаю, що воно (загострення ситуації на Донбасі. - Ред.) не просто можливе, воно практично неминуче, рано чи пізно. Кремль не залишить спроб продавити нас силою. Я не беруся назвати точну дату, хоча є ознаки, що може бути навесні, ближче до літа, — сказав він.

Водночас Арестович заявив, що переговори по Донбасу йдуть дуже мляво.

Читайте також

Мінський процес і Нормандський формат якщо не в глухому куті знаходяться, то рухаються ледве-ледве, не в стратегічній частині, а, радше, тактичній. Режим припинення вогню, який би він не був, підвішений на волосині зараз, - сказав речник.

За його словами, Росія вимагає від України вступити у переговори "з представниками квазідержавних структур", але, наголосив Арестович, поступок у цьому питанні не буде.

Оскільки ситуація практично зайшла в глухий кут і залишається спроба скористатися допомогою США, то, можливо, це допоможе, більше розраховувати нема на що. Але я на 100% впевнений, що Росія готує якийсь нехороший сюрприз, і це в тому чи іншому варіанті обернеться загостренням на фронті. Сценаріїв багато, починаючи з того, що вони інтенсифікують вплив, щоб були загиблі, і нестійка частина суспільства починала тиснути на керівництво, — сказав він.

Арестович вважає, що Росія вже ухвалила рішення щодо Донбасу.

Цей вибір однозначно на загострення. Ми знаємо всі засоби, які вони застосовували за 6 років, треба придумувати щось нове, — сказав він.

Нагадаємо, 14 лютого на Донбасі на невідомому вибуховому пристрої підірвалися й загинули троє військових:

  • капітан Олександр Войтенко (1984 року народження);
  • старший солдат В'ячеслав Олексієнко (1987 року народження);
  • старший солдат Дмитро Мироненко (1994 року народження).

Пізніше президент України Володимир Зеленський доручив розслідувати інцидент із загибеллю трьох військових на Донбасі, які підірвалися на невідомому пристрої.