Україна отримає понад 1,5 млрд євро фінансової допомоги від ЄС

Стало відомою на що витратять гроші
Важливо
Україна отримає понад 1,5 млрд євро фінансової допомоги від ЄС
Валюта, євро Фото: Pexels
26 Липня 2022, 10:09
читать на русском

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги для відновлення найважливішої пошкодженої інфраструктури та важливих проєктів, спрямованих на задоволення нагальних потреб українців.

1,05 мільярда євро буде надано негайно. Решта коштів надійдуть згодом.

Про це повідомляється на сайті фінустанови.

Зазначається, що вже другий пакет підтримки для України в рамках термінового реагування EIB Ukraine solidarity, розробленого в тісній співпраці з Європейською Комісією.

Це нове фінансування пропонується на вигідних умовах, включаючи довгострокові терміни.

Другий пакет допомоги в рамках заходів солідарності ЄІБ в Україні допоможе відновити роботу основних послуг і запустити найважливішу інфраструктуру, посилити стійкість країни та зберегти економічну стабільність. Він складається з двох блоків: негайна фінансова допомога на загальну суму 1,05 мільярда євро. Це складатиметься з авансових виплат за вісьмома існуючими фінансовими контрактами. Це допоможе українському уряду покрити першочергові потреби у короткостроковому фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним компаніям, забезпечити терміновий ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених муніципальних послуг та підтримати термінові заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до холодної пори року, - кажуть в ЄІБ.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що ці 1,59 мільярда євро є ще "одним вагомим внеском у нагальні потреби країни у фінансуванні, які перебувають під безпрецедентним тиском через вторгнення росії"

За його словами, завдяки цій фінансовій підтримці Україна продовжить працювати над відновленням пошкодженої інфраструктури, відновленням надання комунальних послуг, у тому числі транспортних, та підготовкою до наступного опалювального сезону.

Нагадаємо, що Міжнародне агентство Moody's прогнозує, що економіка України цьогоріч впаде на 35%. Війна з росією завдасть країні незворотних втрат.

1