Україна та ЄС погодили текст Угоди про "транспортний безвіз"

Підписання документа заплановане на кінець червня
Головне
Україна та ЄС погодили текст Угоди про "транспортний безвіз"
Літак (Фото: picabu)
14 Червня 2022, 21:08
читать на русском

Єврокомісія погодила фінальний текст спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом між Україною та ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Документ передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів.

Підписання документа заплановане наприкінці червня.

Передбачається, що завдяки угоді покращиться та прискориться логістика між Україною та ЄС.

Це критично важливо саме зараз, коли в умовах блокади морських портів українська економіка повністю залежить від стабільної логістики на західних кордонах. Паралельно ми працюємо над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах. Зокрема, в рамках проєкту "Відкритий кордон" плануємо ліквідувати всі вузькі місця на кордоні, - зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

У Мінінфраструктури зазначають, що обмежена кількість дозволів на міжнародні перевезення була достатньо критичною проблемою для українських перевізників впродовж останніх 5 років. З моменту підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом – на 42%.

Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС не тільки не збільшувалась, а навіть скорочувалась. Щорічно це призводило до великих втрат як українських перевізників, так і економіки країни загалом.

В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення на деяких напрямах зросли у кілька разів.

Узгоджений документ скасовує необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Нагадаємо, угоду про спільний авіаційний простір підписали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель та посол головуючої в Раді ЄС Республіки Словенія Томаж Менцін 12 жовтня 2021 року в межах 23-го саміту Україна-ЄС.

Верховна Рада на засіданні 17 лютого 2022 року ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір (№ 0144).

Читайте також

1