Україна зможе обійтися без коштів МВФ цього року - експерти

Станом на 1 вересня валютні резерви України становлять 31,6 млрд доларів
Ексклюзив
Україна зможе обійтися без коштів МВФ цього року - експерти
Долари, гроші (фото: Pexels)
20 Вересня 2021, 16:05
читать на русском

Україна зможе обійтися без траншу від МВФ цього року. 

Про це ексклюзивно розповіли експерти виданню "Парламент.UA".

Ми вже отримали 2,7 млрд доларів від МВФ, а ще отримали 1,6 мільярда євро від Євросоюзу та гроші від Світового банку. Тому найближчі кілька місяців значного тиску не буде, - заявив експерт з економіки Сергій Фурса.

Він додав, що транші від МВФ не впливають на конкретні сфери економіки.

Так кандидат економічних наук Олександр Хмелевський повідомив, що кредити МВФ ідуть лише на поповнення валютних резервів Нацбанку.

Відсутність траншу МВФ не позначиться ні на бюджетних виплатах, ні на загальному стані економіки України. Що стосується валютних резервів, то станом на 1 вересня вони становлять 31,6 млрд доларів, - сказав експерт.

Він підкреслив, що валютні резерви не працюють на економіку України, оскільки перебувають за кордоном.

Більшість з них вкладені в державні облігації США, - додав Хмелевський.

Тому він переконаний, що немає сенсу позичати кошти в МВФ, аби потім інвестувати їх в американську економіку.

Проте політичний консультант "Інституту соціально-політичних досліджень" Ярослав Божко вважає, що кошти від МВФ потрібні країні, як чіткий сигнал іншим інвесторам про те, що українська система дійсно стійка, а отже фінансові кошти можна вводити.

Транш МВФ теоретично може здешевити ціну запозичень для України на фінансових ринках, адже у нашому випадку недовіра до системи є причиною завищених відсотків у кредитуванні, - додав Божко.

Нагадаємо, станом на вересень міжнародні валютні резерви України перевищили 30 мільярдів доларів, попри те, що Україна погасила борг у розмірі 1,3 мільярда доларів за євробондами.

Читайте також