Українці отримають щеплення від коронавірусу китайською вакциною

Україна отримає ще 1,8 мільйона доз вакцини від Sinovac Biotech
Головне
Українці отримають щеплення від коронавірусу китайською вакциною
Вакцина (фото: Pan American Health Organization)
30 Грудня 2020, 14:23
читать на русском

Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech проти  COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Україна отримає ще 1,8 мільйона доз вакцини проти COVID-19 у максимально короткі терміни. Наша країна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним.

Читайте також

Зазначається, що МОЗ вело перемовини про постачання китайської вакцини з вересня 2020 року.

Складність у проведенні перемовин зумовлена гострою глобальною конкуренцією за справді якісні та безпечні вакцини. Всі без винятку цивілізовані держави світу намагаються домовитися про закупівлю такої вакцини в умовах, коли надійні виробники ще не можуть повністю задовольнити глобальну потребу, - йдеться у повідомленні.

В Офісі президента стверджують, що Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу.

Читайте також

Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech проти COVID-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила зокрема Туреччина.

Президент України (досьє Володимира Зеленського) відзначив, що контракт укладено саме з досвідченим виробником вакцин.

У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації, – сказав президент.

Зазначається, що договір щодо постачання на територію нашої держави підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні. Йдеться про закупівлю 1 800 000 доз за ціною 504 грн за дозу.

Читайте також

За умовами договору, перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.

Таке постачання здійснюватиметься окремо від механізму COVAX, за яким нашій країні гарантовано отримання 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно, - наголошують в ОП.

Також повідомляється, що Україна продовжує активний переговорний процес з усіма надійними виробниками для того, щоб збільшити доступ українців до ефективної та безпечної вакцини.

Нагадаємо, Україна знайшла можливість зберігати вакцину від коронавірусу при температурі -80 градусів, як того вимагає виробник.

Також 17 грудня COVAX затвердила заявку України на отримання восьми мільйонів доз вакцини, яку зможуть безкоштовно надати чотирьом мільйонам українців із груп ризику. Вони  почнуть надходити до України з кінця першого кварталу наступного року.

Більше читайте у нашому матеріалі про вакцини: Топ-5 вакцин від коронавірусу: яка ефективніша і коли з'являться.

1