Українці в Європі зможуть користуватися безкоштовним роумінгом ще пів року

Відповідну угоду продовжили мобільні оператори
Українці в Європі зможуть користуватися безкоштовним роумінгом ще пів року
Мобільний телефон
4 Лютого 2023, 11:17
читать на русском

Безкоштовний роумінг для українців Європі діятиме ще пів року. Оператори ЄС та України продовжили відповідну угоду.

Про це повідомляє пресслужба НКЕК.

"Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала та привітала підписання нової Спільної заяви (Joint Statement) між українськими та європейськими операторами про доступний роумінг для українців в ЄС, яка діятиме наступні 6 місяців"', - йдеться в повідомленні.

Також глава ЄК висловила переконання щодо приєднання України до єдиного роумінгового простору ЄС на постійній основі вже скоро.

Вказано, що нову спільну заяву про координацію зусиль для забезпечення доступного роумінгу для українців в ЄС під егідою Європейської комісії та за підтримки НКЕК, підписали сім українських (Kyivstar, Vodafone Ukraine, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom Group та 3Mob) та двадцять європейських мобільних та фіксованих операторів.

"Реалізація попередньої Спільної заяви дала змогу українським операторам пропонувати своїм абонентам доступні послуги роумінгу щонайменше в 25 державах-членах ЄС, і навіть охопити країни, які не входять в ЄС", - додають у повідомленні.

Нагадаємо, в ЄС досягли консенсусу щодо запровадження роумінгу для громадян України, що передбачає дзвінки за тарифами українських операторів. Біженці з України зможуть користуватися мобільним зв'язком у країнах Європейського Союзу так само, якби вони перебували в Україні. Також і громадяни країн ЄС зможуть не платити за роумінг окремо в Україні.

Читайте також

1