Українці завезли до Німеччини супербактерії, стійкі до найсильніших антибіотиків - дослідження

Про причини, чому українці мають схильність до таких захворювань, дослідники не говорять
Українці завезли до Німеччини супербактерії, стійкі до найсильніших антибіотиків - дослідження
Вірус, дослідження Фото: Polina Tankilevitch з Pexels
11 Лютого 2023, 17:37
читать на русском

Німецькі вчені дійшли висновку, що з березня 2022 року в лікарнях частіше спостерігаються випадки зараження стійкими до антибіотиків бактеріями і звинувачують у цьому українських біженців.

Про це пише видання Eurosurveilliance.

Вчені з Інституту Роберта Коха, Рурського університету та Німецького національного довідкового центру виявили, що після початку повномасштабної війни Росії проти України в Німеччині почастішали випадки резистентності бактерій навіть до найсильніших антибіотиків.

Фахівці виявили значне підвищення числа випадків появи у лікарняних бактерій гена і кодованого ним ферменту – NDM-1. Цей ген робить мікроорганізми стійкими практично до всіх бета-лактамних антибіотиків, включаючи так звані карбапенеми – дуже сильні антибактеріальні лікарські препарати з широким спектром дії.

Бактерії, які мають ген NDM-1, ще називають суперінфекціями. Шляхом горизонтального перенесення цей ген може передаватися іншим мікроорганізмам. Те саме можна сказати про фермент OXA-48, який теж здатний розщеплювати бета-лактамні антибіотики.

І NDM-1, і OXA-48 містять мікроорганізм, про який йдеться у статті вчених: він називається Klebsiella pneumoniae, або паличка Фрідлендера. Це вид грамнегативних паличкоподібних бактерій, який може викликати різні інфекції, включаючи пневмонію, сепсис, зараження сечовивідних шляхів, менінгіт, бактеріємію та абсцес печінки. Паличка Фрідлендера – часта причина внутрішньолікарняних інфекцій, вона стала відомою через здатність викликати тяжкі захворювання, які погано піддаються лікуванню.

Зростання випадків у німецьких клініках внутрішньолікарняних інфекцій, викликаних Klebsiella pneumoniae, вчені помітили з березня 2022 року. За словами дослідників, основна частка цих випадків посідає патогени, які, "могли привезти з собою українські біженці". Тому перед поміщенням їх до лікарень фахівці рекомендують провести масштабний скринінг, а у разі зараження поміщати таких хворих під суворий карантин.

Нагадаємо, дослідники з Пекінського університету (Китай) заявили, що внутрішнє ядро Землі перестало обертатися в тому ж напрямку, що й сама планета, а можливо, навіть почало обертатися в інший бік.

Читайте також

1