Український Ан-225 "Мрія" зламався у Польщі

До Польщі вже вилетіли українські фахівці для ремонту літака
Український Ан-225 "Мрія" зламався у Польщі
АН-225 “Мрія” (Фото: ДП “Антонов”)
10 Січня 2022, 19:26
читать на русском

У найбільшого літака у світі – Ан-225 "Мрія" – пошкоджено стійку шасі. Його виліт із Польщі затримується, держпідприємство "Антонов" надсилає літак на допомогу.

Про це пише видання LIGA.net з посиланням на пресслужбу ДП "Антонов".

Виявлено незначну технічну несправність в основній стійці шасі. Туди полетить літак Ан-26 із нашими фахівцями, – сказали в пресслужбі.

У ДП пояснили, що фахівці, які прилетять на Ан-26, мають оглянути та виправити проблему, за необхідності перевірити інші деталі.

Там також запевнили, що несправність "Мрії" можуть бути виправлені оперативно – і відремонтований літак полетить далі.

Конкретних термінів ремонту у ДП поки що не називають.

Досить оперативно маємо це виправити. Це буде зрозуміло, коли команда (техніків. – ред.) прибуде на місце, – додали у пресслужбі.

Довідка: Ан-225 "Мрія" – найбільший і найпотужніший літак у світі, здатний взяти на борт 250 тонн. Він представлений лише в одному екземплярі. КБ "Антонов" створило його ще у 1980-х, спочатку планувалося використовувати Ан-225 як авіатранспорт для багаторазового космічного корабля "Буран".

Зараз "Мрія" перебуває у польському місті Жешув, куди прилетіла зі Стамбула 9 січня. Посадка літака була видовищною: він показався перед спостерігачами за кілька десятків метрів до землі, буквально розрізавши густий туман (дивіться відео).

Читайте також

1