Уряд схвалив проєкт держбюджету-2021 до другого читання

Стали також відомі основні показники бюджету-2021
Головне
Уряд схвалив проєкт держбюджету-2021 до другого читання
Бюджет (Фото з відкритих джерел)
26 Листопада 2020, 20:00
читать на русском

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 26 листопада ухвалив проєкт державного бюджету на 2021 рік до другого читання.

Про це повідомив прем`єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-трансляції засідання.

Ми провели багато спільної роботи та консультацій з народними депутатами. Врахували більшість з наданих пропозицій, виходячи з пріоритетності витрат, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки, — пояснив Шмигаль.

Шмигаль зазначив, що проєкт бюджету за наступний рік є оптимістичним. Уряд очікує зростання економіки, що дозволить збільшити витрати на медицину, освіту і оборону.

Також Шмигаль озвучив основні показники держбюджету-2021:

  • Доходи -1 трлн 92 млрд грн.
  • Витрати —1 трлн 328 млрд грн.
  • Дефіцит бюджету відносно до ВВП - 5,5%, що на 2% менше, ніж бюджет-2020.

На 2021 рік пропонуємо збалансований бюджет, в якому не передбачається зростання податків для бізнесу і одночасно покращується фінансування соціальної сфери, медицини, підтримка підприємців, які постраждали від пандемії, — заявив прем'єр (досьє Дениса Шмигаля).

Читайте також

Нагадаємо, сьогодні Міністерство фінансів завершило переговори з МВФ щодо бюджету-2021.  В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ, інформує Мінфін.

Нагадаємо, що радник керівника Офісу президента України Андрія Єрмака Тимофій Милованов повідомив, що Україна не встигає отримати транш від Міжнародного валютного фонду у 2020 році. За його словами, це нереально встигнути.

Більше читайте про бюджет-2021 у нашому матеріалі: Прийняття бюджету затягується: які загрози постали перед Україною