Уряд ухвалив бюджет на 2024 рік та подав у Раду: як зміняться зарплати та пенсії

Основним пріоритетом держбюджету на наступний рік залишиться безпека та оборона
Головне
Уряд ухвалив бюджет на 2024 рік та подав у Раду: як зміняться зарплати та пенсії
Кабінет міністрів
15 Вересня 2023, 18:04
читать на русском

Уряд ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. У бюджеті на наступний рік передбачили доходи у розмірі 1 трлн 560 млрд грн, а видатки - 3 трлн 108 млрд грн. Кабмін вже спрямував до Верховної Ради проєкт бюджету.

Про це у Telegram повідомив глава уряду Денис Шмигаль. За його словами, ключовий акцент цього проєкту — оборона й безпека нашої країни.

Головні цифри бюджету:

  • Доходи: 1,746 трлн грн (загальний фонд 1,54 трлн грн)
  • Витрати: 3,308 трлн грн (загальний фонд 3,1 трлн грн)
  • Дефіцит: 1,531 трлн грн.

Крім того, передбачено, що з 1 січня мінімальна зарплата в Україні зросте до 7100 гривень, а з 1 квітня - до 8000 гривень.

Безпека та оборона - безперечний пріоритет №1

Видатки на рівні 2023 року -  більше 1,5 трлн грн. Відбудеться збільшення фінансування розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу у 7 разів, до майже 56 млрд грн. А також, 48 млрд для закупівлі дронів. Українська армія матиме більше потужного та сучасного озброєння для відсічі ворогу.

Підтримка ветеранів - окремий пріоритет держбюджету

Переформатовані підходи до ветеранської політики передбачають збільшення фінансування для ветеранів вдвічі, до 14,3 млрд грн. Обов’язок держави підтримати тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема шляхом забезчення житлом та підтримки ветеранського підприємництва.

Соцзахист українців - держава збільшує фінансування для тих, хто цього найбільше потребує

468,8 млрд для виплат малозабезпеченим сім’ям, ВПО, субсудії та пільги, захист осіб з інвалідністю. Буде проведено індексацію пенсій. Вперше передбачено виплати для соціального супроводу військовослужбовців, особам постраждалим від домашнього насильства та інші соцпослуги.

Фінансування для зростання соціальних стандартів

Підвищення рівня мінімальної заробітної плати, підвищення розміру посадових окладів, підвищення прожиткового мінімуму.

Збільшення фінансування сфер охорони здоров’я - 201,9 млрд грн (+24,4 млрд грн) та освіти 178,8 млрд грн (+22,9 млрд грн).

Видатки за програмою медичних гарантій - 158,8 млрд грн, або +13,7%.

По освіті - заробітну плату вчителів буде підвищено, передбачено фінансування облаштування укриттів та безбар’єрних просторів у навчальних закладах, придбання автобусів, модернізація їдалень та інше.

Підтримка бізнесу  - 30,8 млрд грн

Зокрема, для фінансування Фонду розвитку підприємництва передбачається надання грантів. Планується забезпечення українців житлом через Українську фінансову житлову компанію, створення індустріальних парків та інші програми для розвитку економіки.

Місцеві бюджети

Щодо місцевих бюджетів, до базової дотації у розмірі 21,1 млрд грн, передбачається додаткова дотація у 33,4 млрд грн, для підтримки громадам, в яких зменшується надходження до бюджетів.

Середня і мінімальні зарплати та пенсія

Згідно з документом інфляція очікується на рівні 10,8%. Зазначається, що зарплати громадян зростуть.

"Середня зарплата 2024 року становитиме 21 852 гривень. Заплановане підвищення і мінімальної зарплати: у січні з 6700 до 7100 гривень та в липні — до 8000 гривень", — йдеться у документі.

Зазначається, що, відповідно до проекту бюджету, переглядатимуть прожитковий мінімум. До нього прив'язані аліменти, пенсії, ряд виплат, субсидії тощо.

"Мінімальна пенсія збільшиться з 2024 року з 2093 до 2361 гривні", — йдеться у документі.

Всього в 2024 році Україна потребуватиме майже 43 млрд доларів зовнішнього фінансування (гранти та кредити).

Як повідомлялось раніше, у державному бюджеті на наступний 2024 рік не передбачено грошей на проведення виборів.

Читайте також

1