В НБУ запевняють, що не збиратимуть інформацію про всі платежі українців

Оприлюднений у ЗМІ лист НБУ стосується лише окремих юридичних осіб
Важливо
В НБУ запевняють, що не збиратимуть інформацію про всі платежі українців
Банківська картка Фото: Pexels
6 Червня 2023, 14:15
читать на русском

Інформація про те, що Національний банк України збиратиме дані про всі платежі українців, не відповідає дійсності. У листі НБУ від 1 червня, не йдеться про фізичних осіб.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як зазначається в коментарі, запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.

У Нацбанку повідомили, що НБУ з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг - юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

НБУ 1 червня надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого - звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.

"НБУ використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України", - йдеться в коментарі.

Так, аналіз такої узагальненої інформації дав змогу НБУ виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу, зазначили в НБУ.

Нагадаємо, днями ЗМІ оприлюднили лист НБУ від 1 червня в якому йшлося про необхідність подачі банками інформації щотижня про платежі в Інтернеті, P2P-перекази (переведення коштів між фізособами), перекази з використанням реєстру платежів.

Читайте також

1