В Україні до кінця війни подовжено виплату пільг на комунальні послуги

Уряд ухвалив рішення про посилення соціального захисту вразливих категорій осіб
Головне
В Україні до кінця війни подовжено виплату пільг на комунальні послуги
Субсидії (Фото: Наш репортер)
28 Червня 2022, 12:36
читать на русском

В Україні подовжили виплату пільг на комунальні послуги до закінчення воєнного стану

Про це повідомила Марина Лазебна, міністерка соціальної політики України.

За її словами, уряд ухвалив рішення про посилення соціального захисту вразливих категорій осіб.

Ухвалене рішення передбачає три основні зміни.

Перша зміна посилює захист людей з інвалідністю. Вона передбачає, що до сукупного доходу сім’ї при визначенні права на отримання та розміру соціальних допомог, які надаються з урахуванням доходу, не включається державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд:

  • за дитиною з інвалідністю підгрупи А,
  • за особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А.

Це стосується всіх соціальних виплат, які надаються з урахуванням доходу, зокрема допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій. Таким чином, десятки тисяч осіб з інвалідністю з дитинства зможуть отримати соціальну підтримку у збільшеному розмірі, - прокоментувала  Лазебна.

Друга зміна забезпечує право внутрішньо-переміщених отримувати допомогу на проживання під час воєнного стану, зокрема тих, що проживають в місцевостях, де через активні бойові дії органи соціального захисту не працюють.

На цей вид допомоги поширено дію особливого порядку нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій під час воєнного стану. Для тих міст та районів, де органи соціального захисту не мають змоги працювати, відбуватиметься централізоване нарахування і виплата допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Третя зміна захищає права отримувачів пільг.

Зокрема, строк виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, які надаються з урахуванням доходу (багатодітним сім’ям, дітям війни, тощо) і які було призначено раніше, автоматично продовжується на весь час воєнного стану плюс один місяць після його скасування. Отримувачам таких пільг під час дії воєнного стану не потрібно звертатись до органів соціального захисту населення для їх продовження.

Нагадаємо, українці зможуть отримати грошові допомоги, пільги та субсидії у містах з активними бойовими діями.

Читайте також