Лазебна Марина

Лазебна Марина

Колишня міністерка соціальної політики України

Всі новини

Лазебна Марина - кандидатка наук, помічниця міністра у відділі організації роботи Віцепрем'єр-міністра Секретаріату Кабміну, голова Державної служби зайнятості України, голова Державної соціальної служби України.

Лазебна Марина (фото: фейсбук)

Місце народження

Марина Лазебна народилася 10 червня 1975 року у с. Пісківка, Київської області.

Освіта

  • У 1998 році Марина Лазебна завершила навчання у Київському державному університеті імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю "економіст-менеджер".
  • Лазебна отримала науковий ступінь кандидата наук.

Родина

  • Марина одружена з Лазебним Ігорем.
  • Подружжя виховує сина Олега 1998 року народження.

Лазебна Марина (фото: фейсбук)

Кар’єра

Перша офіційна робота Марини була у 2000 році - провідної спеціалістки управління соціальних прогнозів та економічної експертизи соціальних реформ Міністерства економіки України.

Згодом Лазебну призначили на посаду заступниці начальниці відділу пенсійної реформи та з питань європейської інтеграції України цього ж міністерства.

У 2003 році Марина Лазебна почала кар’єру в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, там економістку призначили головною спеціалісткою Управління стратегії реформування соціальних відносин, а згодом — головною спеціалісткою Управління соціальної політики та праці.

Лазебна Марина (фото: фейсбук)

У травні 2011 року Лазебна обіймала посаду помічниці міністра у відділі організації роботи Віцепрем'єр-міністра Секретаріату Кабміну.

Через деякий час Марину назначили директоркою Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України.

20 травня 2013 року четвертий президент України Віктор Янукович була призначив Марину Лазебну головою Державної служби зайнятості України.

5 березня 2014 року Кабінет міністрів України Арсенія Яценюка постановою ліквідував цю структуру.

Марина Лазебна пішла з державної служби та зареєструвалась фізичною особою-підприємцем, аби займатись "консультуванням з питань комерційної діяльності й керування".

Лазебна Марина (фото: фейсбук)

Наприкінці серпня 2019 року Кабінет міністрів України призначив Марину Лазебну головою Державної соціальної служби України. Уряд Олексія Гончарука вже 2 жовтня 2019 року звільнив Марину з цієї посади.

3 березня 2020 року на засіданні фракції "Слуга народу" Президент України Володимир Зеленський запропонував Лазебну на пост міністра соціальної політики.

На позачерговому засіданні Верховної Ради України 4 березня 2020 року Марина Лазебна призначена міністром соціальної політики.

Марина Лазебна (Фото: Мінсоцполітики)

Декларація

Згідно з декларацією Лазебної Марини вона заробила 481 тисячу гривень за 2019 рік від підприємництва. Немає інформації щодо того, скільки Лазебна зберігає грошей у банку чи готівкою.

Лазебна Марина спільно із сином володіє квартирою у Києві площею 63 квадрати. Також, у спільній власності вже з батьком у Марини є частина житлового будинку з надвірними будівлями площею 103 квадратні метри на Київщині та квартира в рідному селі Лазебної Пісківці.

У Лазебної в 100% власності є квартира в Росії площею 31,7 квадратних метрів. Нею Марина Лазебна володіє з 2009 року, а де саме - невідомо.

Чоловік Марини володіє елітним автомобілем Audi Q7 2017 року за 2 мільйони 418 тисяч гривень, а син їздить на Lexus RX 200T 2017 року за 1 мільйон 656 тисяч гривень.

Скандали

У 2013 році, коли Марина Лазебна обіймала посаду голови Державної служби зайнятості України під час однієї з пресконференцій держслужбовиця оголосила про вжиття заходів, "щоб до кінця 2014 року скоротити середній термін перебування безробітного на обліку до чотирьох місяців". Тобто, не виплачувати громадянам допомогу через 120 днів, навіть якщо для них не знайшли роботу.

Українська спільнота обурилася, адже в Конвенції Міжнародної організації праці №168 "Про сприяння зайнятості й захисту від безробіття", яку Україна зобов'язана дотримуватися, описані зовсім інші стандарти. Зокрема, такі:

Платежі, що надаються у випадках повного безробіття і перерви в одержанні заробітку, спричиненої тимчасовим припиненням виробництва без будь-якого припинення трудових відносин, виплачуються протягом дії цих обставин.

15 липня Марина Лазебна подала до Верховної Ради заяву про відставку з посади міністра соціальної політики України.

18 липня 2022 року Рада звільнила Лазебну з посади міністра соцполітики.

Дата публікації: 18.07.2022
Дата останньої зміни: 18.07.2022
1