В Україні хочуть легалізувати одностатеві стосунки - законопроєкт

Реєстрованими партнерствами зможуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари
Головне
В Україні хочуть легалізувати одностатеві стосунки - законопроєкт
Весілля (Фото: pexels)
8 Березня 2023, 10:36
читать на русском

У Верховну Раду подали на реєстрацію законопроєкт про реєстровані партнерства. Він дасть змогу партнерам в одностатевих і різностатевих парах без шлюбу мати такі самі права, як і в законного подружжя.

Про це повідомляє заступниця голови партії "Голос" Інна Совсун у Facebook.

"Над законопроєктом ми з командою спільно з ГО "ЛГБТ військові за рівні права" та "Точка опори ЮА" працювали 9 місяців. Реєстровані партнерства - це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб", - заявила вона.

За словами нардепки, реєстрованими партнерствами зможуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

"У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки", - додала вона.

Совсун заявила, що до реєстрації законопроєкту спонукало насамперед, те, що ЛГТБ-військові, які нині захищають Україну, та їхні партнери, не мають елементарних можливостей, які мають різностатеві пари - навідатись у лікарні, організувати похорон тощо.

Нагадаємо, торік у грудні президент США Джо Байден підписав закон, який направлений на захист одностатевих і міжрасових пар.

Читайте також

1